Gönderen Konu: Olumlu Davranışa Odaklanma  (Okunma sayısı 500 defa)

Mayıs 12, 2020, 02:34:53 öö

emir_

  • Ziyaretçi
[Çocuğunuza "Dolap kapısını vurma!" tek duyduğu şey eylem: "Kapıyı Vur."

Daha etkili bir yaklaşım olarak,  ona ne yapmasını istediğinizi söyleyin. Akşam yemeğinde ayaklarını masaya koyuyorsa, "Lütfen ayaklarını yere koy. Ayak parmaklarını masanın altına saklayabilir misin?" Olumsuz davranışlara verdiğiniz dikkatin yine de dikkat olduğunu unutmayın.

Sakin olun
Tepkiniz ne kadar yüksek ve enerjik olursa, o kadar harekete geçme olasılığı artar. Ayrıca çocuğunuzu sevilen ve değerli hissettirmek için fırsatlar arayın. Ona düzenli olarak kucaklaşmak için zaman ayırmak onun bu davranışlarını engelleyebilir.

Savaşını seç
Limit testi davranışı, yalnızca bunu yaptığınızda bir sorundur. Çocuğunuza sürekli olarak “hayır” derseniz, kınamak veya pazarlık etmek için kurallarınızı yeniden değerlendirmenin zamanı gelmiş demektir.

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun prenses elbisesiyle yatağa giymesi gerçekten önemli mi? Peki ya bir oyun gününe on dakika geç kalıp,  botlarını giymeyi reddetse? Küçük şeyleri göz ardı etmek , sadece stres seviyenizi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda çocuğunuzu gerçekten önemli olduğunda işbirliği yapmaya daha meyilli hale getirir.
[/font]
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2021, 11:19:43 öö Gönderen: manager »