Gönderen Konu: Atina için tavsiyeler  (Okunma sayısı 503 defa)

Mayıs 02, 2020, 02:47:35 öö

manager

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 322
    • Profili Görüntüle
1. National Gardens
Büyük Avrupa başkentlerinde veya NY’ın Central parkında bulabileceğiniz metropol parklarından daha küçüktürler, ancak daha tropikal bir yerdir ve karmaşık yol düzeni sayesinde bir yürüyüş beklediğinizden çok daha uzun sürebilir. Başlangıçta Yunanistan'ın kraliyet ailesi için özel bir bahçe olarak inşa edilen otel, uzun boylu ağaçlar ve kalın çalılar, çiçekler ve güzel hazırlanmış metal kulübeler, hatta bazı heykeller, şehrin merkezinin tam ortasında ve sonrasında harika yeşil bir vaha sunuyor. güneydoğu tarafında parlamentoya. Ördeklerin ve balıkların bir arada bulunduğu huzurlu havuzlar, güzel bir küçük kafe ve birkaç oyun alanı vardır. Ayrıca, yürüyüş sırasında kaplumbağalar, keçiler, eşekler veya kalın gölgenin tadını çıkaran sayısız sokak kedileriyle şanslı toplantılarınız varsa şaşırmayın.
En önemlisi, en büyük müzelerden ve Akropolis'ten yürüme mesafesinde kir ve su ile koşmak, çığlık atmak, saklanmak ve oynamak için yerler sunuyor.

2.Athens War Museum
Tarihi ve savaşlarını tam olarak anlayamayacak kadar genç olsalar da, Atina Savaş müzesi çocuklara özellikle küçük çocuklar için her şeyi “harika” sunuyor. Dışarıda park edilmiş uçaklar ve roketler ve Bizans, Kiklad Sanatı ve Benaki Müzeleri'nden bir taş atımı ile bir Star Wars filminden bir hap kutusu gibi şekillendirilmiş, sıkılmış küçük çocuklar ve babaları için idealdir. Koleksiyonda her türlü silah, üniforma ve savaş tarihi ile ilgili diğer sergiler yer alıyor. Ve 'her türlü' demek istiyoruz! Orijinal Japon çağındaki katanalar, eksiksiz samuray zırh setleri ve ortaçağ şövalyeleri aksesuarları ve silahlarından bazuka ve alev atıcılarına; Büyük İskender'in o zamanlar bilinen tüm dünyayı, balistaları ve diğer kuşatma silahlarını, hatta Bizanslıların düşmana “sıvı ateş” vermek için kullandığı “sifonları” fethettiği eski Makedon silahlarının reprodüksiyonları.

3.'Happy train'
Gezi sırasında nagging nedenlerinden biri de ayak ağrısıdır. Bu küçük ayaklarda birkaç kilometre yürümek ve aynı zamanda şehrin yaşam ve manzaralarının çoğunu görmek için, çok sayıda parlak renkli küçük sokak treninden biri olan çocukların en sevdiği ulaşım aracını kullanın. Tüm küçük, oyuncak benzeri trenler Atina'nın tarihi merkezinin ve en ünlü antik alanların ve anıtların uzun bir gezi turuna katılır; seçtiğiniz herhangi bir yerde daha fazla zaman harcamak ve bir sonrakini ekstra ücret ödemeden yakalamak için atlayabilirsiniz. Onlar örtülüdür ve yanlarında korkuluklar vardır, bu yüzden caddeden daha güvenli ve serindirler, ancak yine de kenti görmek dışında duyabilir ve koklayabilirsiniz. Gemide bir ev sahibi vardır ve İngilizce ve Yunanca açıklamalar mevcuttur; ana turistik yerlerin çoğunda yaklaşık 15 dakika boyunca duraklar vardır ve 30 dakikalık aralıklarla hareket ederler, böylece rota tarifesi çoğu ziyaretçi için yeterince uygundur. Tipik bir tur Syntagma Meydanı'nda başlar ve şehrin tarihi merkezi, eski mahalleler, Akropolis tepesi, Plaka bölgesi, Zeus Tapınağı, Thission, Monastiraki Meydanı, Antik ve Roma Pazarı, Zappeion, Panathinaiko Stadyumu, Herodes Atticus Tiyatrosu, Hadrian Kemeri ve Yeni Akropolis Müzesi.

4.Yunan Çocuk Sanatı Müzesi
Çocukları kendi sanatlarının merkez olduğu bir müzeye götürün. Plaka'daki Yunan Çocuk Sanatı Müzesi, çocuklar tarafından yaratılan sanata odaklanmıştır. 4-14 yaşları arasındaki genç sanatçılar tarafından oluşturulan çizimleri ve üç boyutlu resimleri görebilirsiniz. Koleksiyonlarda 7.000 eser - düzenli olarak yapılan çeşitli sanat yarışmalarına girişler - ve ayrıca atölye çalışmalarından eserler yer alıyor. Sergi temaları sanat yoluyla eğitime odaklanıyor. Mevcut sergiler, Çocuk Hakları Sözleşmesi'nde belirtildiği gibi çocukları haklarıyla tanıştırmayı amaçlamaktadır. Buna ek olarak, ünlü ressamların çalışmaları hakkında farkındalık yaratmayı ve aynı zamanda çeşitli malzeme ve teknikleri tanımayı amaçlamaktadırlar. Ayrıca, her birinin etkileşimli bölümü, oyunların, masalların ve kitapların tadını çıkarma imkanı sunarak çocukların sergilere daha teşvik edici bir şekilde yaklaşmalarına yardımcı oluyor.
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2021, 11:56:25 ös Gönderen: manager »