Gönderen Konu: Online Alışveriş İle Hayatımız Nasıl Kolaylaşır  (Okunma sayısı 487 defa)

Haziran 17, 2020, 11:23:14 öö

Zuhal

  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 1579
    • Profili Görüntüle
Bir ürünü denemeden satın alırmısınız?

Bu sorunun cevabı yapılan araştırmalara göre çoğunlukla 'Evet'olarak geçmekte.

Günümüzde iş hayatı, ev, çocuk, trafik derken kişilerin kendileri için ayıracakları zaman dilimi de kısıtlanıyor.Alışveriş herkesin hayatında önemli bir yere sahip fakat alacağınız ürünleri aynı anda aynı lokasyonda bulma imkanımızın olmaması sebebi evimizde binlerce ürün segmenti ile hizmet veren online alışveriş sitelerine yönelmemizi sağlıyor.

Onlıne sitelerde yapılan alışverişler bazen gerekli olmayan şeyleri almamıza ortam sağlıyor.Bunun sonucunda bilinçli bir tüketim şekline yöneliyoruz. Onlıne sitelerde nasıl hareket etmemiz gerektiğini,bir ürün alırken nelere dikkat etmemizi,aynı ürünün farklı sitelerdeki fiyat bazını araştırmamızı sağlayan bir durum ortaya çıkarıyor.

Hayatımızı kolaylaştıran online sitelerde peki nelere dikkat etmeliyiz?

-Araştırmak
Online sitelerde alışveriş yapmadan önce iyice araştırmak lazım.Hızlı bir şekilde araştırma yapmak istiyorsanız google araması yaparak ürün hakkında yapılan yorumları okuyarak iyi bir seçim yapmaya olanak hazırlar.

-Karşılaştırma
Alacağımız üründe karar veremiyorsak internette bazı siteleri kullanarak birçok sitede aynı ürünü bulabilmemizi sağlayacak hayat kurtarıcı etki sahip olduğunu söyleyebiliriz.

-Hesaplama
Yurtdışından alışveriş yapacaksanız gümrük vergilerini dikkate alarak alış veriş yapmak alacağınız ürünün fiyatından daha üst bir ücret olmamasına dikkat etmek gerekiyor.

-Onlıne Takip
Çoğu online mağaza, tüm kullanıcılara açık indirimlerin yanı sıra özel indirim kodlarını sadık takipçileriyle paylaşmayı bir alışkanlık haline getirmiştir. Bu promosyon kodları e-mail üzerinden takipçilerle paylaşıldığı gibi sosyal mecralarda indirimler paylaşılmaktadır.Sosyal medyada yer alan promosyonları kullanırken dikkat etmek lazım.

-Özel Günler
Özel günlerde yapılan indirimler yapacağınız alışverişte uygun fiyatlara almanızı sağlayabilir.Normal zamanda yapılan indirimler özel günlerde yapılanlardan daha düşük maliyete sahiptir.Şirketlerin kuruluş yıldönümlerinde yapılan indirimlerde alışveriş yapman alacağınız ürünlerde yüksek oranda kar etmenizi sağlayacaktır.

-Güvenlik
Online alışverişte kullanım yaptığınız sitelerde şifrelerinize,kredi kartlarınızın bilgilerine dikkat etmeniz gerekmektedir.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2021, 05:48:02 öö Gönderen: manager »