Gönderen Konu: Çok fazla sorumluluk ?  (Okunma sayısı 405 defa)

Mayıs 11, 2020, 09:04:18 ös

Lucky

  • Newbie
  • *
  • İleti: 12
    • Profili Görüntüle
Çocuğunuz daha fazla özgürlük için heveslidir, ama ona ne kadar izin vermeli misiniz?

Tabii, çocuğunuz büyüyor, ama bağımsız doğasının güvenliğine zarar vermesine müdahale etmesi konusunda endişelenebilirsiniz. Bu yaştaki çocuklara daha fazla sorumluluk vermek ya da onun istemesi normaldir. Çocuğunuzun güvenme konusunda geride kalsın istemiyorsunuz, ancak onun yeterince olgun olup olmadığı konusunda hala tereddütleriniz var.

Yalnız Duş
Yaşasın! Çocuğunuz muhtemelen bir süre önce tek başına banyo yapmaya başladı ama saçlarını doğru şekilde şampuanladı mı ? Musluğu açabildi mi? Biraz yardıma ihtiyacı var mı? Şimdi her ikisini de kendi başına halledebiliyorsa, bunlar kendi başına duş alabileceğini gösteren işaretlerdir. Şampuanın bir pompa şişesine aktarılması, şişeyi dışarı çıkarmasını ve doğru miktarda kullanmasını kolaylaştırır. Ayrıca banyoya kaymaz bir paspas yerleştirin ve jilet gibi, keskin nesneleri dışarı çıkartın.

Ocakta Yemek
Hayır! Çocukların ocakta tek başına bir şey pişirmeleri için en azından ortaokulda olması gerekiyor. Çocuğunuz sizinle birlikte , sizin gözetiminizde krep çevirmeye veya tavada kızartmaya hazır olup olmadığı olgunluğuna ulaşıp ulaşmadığı onun kendini ne kadar kontrol edip etmediği bağlıdır. Ancak onunla birlikte yüksek ısıda ve kaynar suda bir şey pişirmekten kaçının çünkü içindekiler sıçrayabilir ve yakabilir. Asla güveç, tava veya tepsi taşımasına izin vermeyin.

Tek Başına Umumi Tuvalet Kullanımı
Olabilir! Genellikle, kapının dışında durduğunuz sürece iyidir, böylece çocuğunuz kontrolünüz altında olur. Bir istisna: "Eğlence parkı veya stadyum gibi gürültülü, kalabalık bir yerde, tanıdığınız ve güvendiğiniz ve güvendiğiniz başka bir çocuk ya da ebeveyn olsun, çocuğunuzla birlikte olun, başkasına asla yalnız bırakmayın . Eğer bu mümkün değilse, sizinle birlikte kadın tuvaletine girmeniz gerekebilir.

Hap Almak
Yaşasın! Bu yaştaki çocuklara hapları nasıl yutmaları öğretilebilir.
Tekniği: Çocuğunuzdan diline küçük yuvarlak pasta süsleme serpiştirmesini, bir su almasını ve yutmasını isteyin. Daha sonra biraz daha büyük bir şekerle yapın, bir Tic Tac veya bir M&M ile alıştırma yapın ve ona yutturun.

Markette Alışveriş
Yaşasın! Çocuğunuz, onu sürekli görebildiğiniz sürece süpermarkette sizden ayrılmasına izin vermek iyidir.  Ama önce temel kurallar belirleyin - örneğin, hemen size geri dönmeli ve izin almadan mağazanın başka bir bölümüne gitmemelidir.
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2021, 06:57:23 ös Gönderen: manager »