Gönderen Konu: Eylül Bebeklerinin Okulda Bir Avantajı Var mı?  (Okunma sayısı 394 defa)

Mayıs 11, 2020, 01:10:53 öö

manager

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 322
    • Profili Görüntüle
Yeni araştırmaya göre, çocuğunuz doğduğunda onlara akademik olarak bacağını verebilir.

Çocuğun doğum ayının okulda yaptıklarına etkisi var mı? Yeni bir araştırmaya göre, cevap evet. Eylül bebekleri daha iyi gidiyor gibi görünüyor.

Ulusal Ekonomik Araştırmalar Bürosu tarafından yayınlanan bir makalede, yazarlar Ağustos doğum günleri kırmızı olan veya başka bir yıl okula başlamaktan geri dönen çocukların Eylül doğum günleri olan çocuklar kadar akademik olarak ücret almayacaklarını iddia ediyorlar.

Sonuçlarına ulaşmak için araştırmacılar, Florida'daki anaokulu kesintisinin 1 Eylül'de düştüğü öğrencilere baktı. Eylül doğumlu çocukların, Ağustos ayında doğan akranlarına göre üniversiteye gitme olasılıklarının yüzde 2'den fazla olduğunu buldular. Eylül bebeklerinin de mezun olma olasılığı yüzde 3'ten fazlaydı. Araştırma, Today.com'un raporuna göre, reşit olmama durumunda yasadışı sorun yaşamalarının yüzde 15,4 daha az olduğunu gösterdi.

"Çocuk beyinleri çok hızlı ve farklı hızlarda gelişiyor," diye açıklıyor Fireborn Enstitüsü'nün kurucusu Katherine Firestone, ebeveynlere çocuklarının okulda gelişmesine yardımcı olacak açık, pratik ve hatırlaması kolay stratejiler sunuyor . "Eğer sınıfınızdaki en büyüğüyseniz, beyninizin diğer çocuklardan daha fazla zamanı olmuştur. Bu nedenle, Ağustos ayı bebeği Eylül bebeği ile aynı IQ'ya sahip olsa da, beyninin büyümek ve olgunlaşmak. Böylece, Eylül bebeği sosyal olarak usta ve beynini okumayı öğrenmeye hazır, ama Ağustos bebeği 11 ay gerisinde ve henüz hazır olmayabilir, bu da okuma ve arkadaşlıklar gibi şeyleri daha zor hale getiriyor. "

Ancak anaokulunda biri kız sınıfta daha yaşlı, diğeri çok genç olan iki kız çocuğu olmak, her şeyden çok bireysel çocuk ve ihtiyaçları hakkında. Yıllar sonra okulda nasıl yürüdükleri ya da şimdi ne yaptıklarında büyük bir fark gördüğümü söylemem.

Aslında, raporun yazarlarından biri olan Krzysztof Karbownik, Today.com'a verdiği demeçte, bu araştırma ebeveynlerin çocuklarını tutmaları gerektiği anlamına gelmiyor.

Veriler, çok yönlü bir karar verirken dikkate alınması gereken bir şeydir. Notları için genç olan çocuklar, okul kariyerleri boyunca zorluklarla karşılaşabilirler. Veya, gayet iyi yapabilirler.

Hiçbir şey zor ve hızlı bir kural değildir.
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2021, 12:41:19 ös Gönderen: manager »