Gönderen Konu: Çocuklar için Farkındalık ve Meditasyon Uygulamaları  (Okunma sayısı 226 defa)

Mayıs 10, 2020, 11:57:11 ös

manager

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 322
    • Profili Görüntüle
Bu altı uygulama çocuğunuzun stres ve duyguları kontrol etmesine, odaklanmasına ve zihinsel refahı iyileştirmesine yardımcı olabilir.

Araştırmalarımız, çocuklarımızın her zamankinden daha yoğun olduğunu ve farkındalık uygulamak kaygılarını azaltmaya, odak ve hafızayı geliştirmeye ve uykuya dalmayı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Bu uygulamalar çocuğunuzu rahatlatacak ve meditasyonun temellerini öğrenmesini öğretecektir.

1. Çocuklar için Headspace
Popüler yetişkin farkındalık uygulaması artık beş kategoride gruplandırılmış bir çocuk nefes egzersizleri, görselleştirme ve meditasyon serisine sahiptir: nezaket, odak, uyku, sakin ve uyanma. Çocuğunuzun ihtiyaçlarına en uygun olanı seçin. 5 ve altı, 6 ila 8, 9 ila 12; Aylık 12,99 $ veya yıllık 69,99 $.

2. Dur, Nefes Al ve Düşün
Eğlenceli aktiviteler ve meditasyonlara vurgu yaparak, bu uygulama odak, sessiz, huzurlu uyku ve işleme duyguları ile çocuklara yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Küçük çocuğunuz dikkatli nefes almayı ve kendini kontrol etmenin önemini öğrenecektir. Ayrıca "görevleri" tamamlamak için çıkartmalar kazanacak. 5-10 yaş; ücretsiz indirin.

3. Çocuklar için Farkındalık
Danimarkalı bir psikolog tarafından geliştirilen bu salt ses uygulaması, çocuğunuzun stresli olduğu her an kullanabilmesi için izlemesi kolay nefes egzersizleri sunar. Vücut taraması gibi diğer aktiviteler onun rahatlamasına yardımcı olacak ve yatıştırıcı doğa sesleri onu uyuyabilir. 5 yaş üstü; Mindful Family paketi için ücretsiz ve Premium paket için 4.99 $.
 
4. Küresel Gelişme
İşte Amazon Echo'dan başka bir beceri seti. Çocuğunuzun gün boyunca zihnini susturmak için yardıma ihtiyacı varsa, “Alexa, açık Thrive” diyebilir ve bir meditasyon isteyebilir. Uyuyamadığı gecelerde, “güç kesilmesi” hile yapacak ve ekranları yatak odasının dışında tutacak. Ücretsiz indirin.

5. Gülümseyen Zihin
Bu uygulama basit, takip edilmesi kolay meditasyon egzersizleri akıl odaklanmak soruları hızlı bir dizi soru ile başlayan bir psikolog ekibi tarafından geliştirilen farkındalık oturumları sunuyor. Ücretsiz indirin.

6. Çocuklar için Uyku Meditasyonları
Yatma rutininize dahil etmek için mükemmel bir uygulama olan Çocuklar için Uyku Meditasyonları, rahatlama ve memnuniyeti teşvik etmek için tasarlanmış rehberli meditasyonlara dönüştürülen dört yatmadan hikayeye sahiptir. Ücretsiz indirin.
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2021, 11:36:29 öö Gönderen: manager »